صورت سیلیکونی با ضمانت یکساله + کیفیت عالی + قیمت ارزان

صورت سیلیکونی | بهترین کیفیت

در واقع پروتزهای آرایشی هیچ نقش کاربردی در بدن ندارند و فقط برای زیبایی و اصلاح عیوب بعد از بریدگی یا گم شدن قسمتی از بدن یا پوست استفاده می شوند. پروتزهای زیبایی شامل چشم مصنوعی، دست، پا، انگشتان دست، انگشتان پا و سینه های سیلیکونی و صورت سیلیکونی است. ایمپلنت های زیبایی اغلب برای اصلاح ناهنجاری ها و عیوب ناشی از ضربه و بیماری استفاده می شوند.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید.

پروتز چگونه ساخته می شود؟

مواد زیادی برای ساختن اعضای مصنوعی بدن به روش طبیعی استفاده می شود. مواد موجود در پروتزها عبارتند از: رزین اکریلیک، فیبر کربن، پلاستیک مقاوم در برابر حرارت، سیلیکون، آلومینیوم و تیتانیوم. در نهایت اندام های مصنوعی با فوم پوشانده می شوند تا ظاهری کاملا طبیعی ایجاد کنند.

روکش های چرم مانند انعطاف پذیر فوم را می پوشانند تا طبیعی تر به نظر برسد. پس از ساخت، اندازه گیری و تحویل، باید تنظیماتی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که پروتزها در طول زمان به درستی جا می شوند. در نهایت، هدف از همه این آماده سازی ها، تهیه اعضای مصنوعی بدن است که در عین اندازه مناسب، بتواند زندگی بیمار را بهبود بخشد و دامنه حرکتی را تسهیل کند.

پیشرفت در تکنولوژی ساخت پروتز باعث بهبود عملکرد طبیعی پروتز شده و ظاهر زیباتر و طبیعی‌تری به اندام‌های قطع شده می‌دهد. اما در اکثر موارد به دلیل محدودیت های بیمار نمی توان از مناسب ترین روش پروتز استفاده کرد. پروتز سیلیکونی که برای هر بیمار ساخته می شود و دارای برخی عملکردهای غیرفعال است، نقش عمده ای در توانبخشی بیماران این دسته دارد. پروتزهای زیبایی مشابه رنگ و بافت طبیعی بدن ساخته می شوند. امروزه پروتزهای زیبایی به اولین و اصلی ترین انتخاب افراد قطع عضو تبدیل شده است.

پروتزها از بازگرداندن تحرک تا بازگرداندن توانایی فرد برای انجام کارهای روزانه، کیفیت زندگی بیمار را بهبود می بخشند. این پروتزها چه به صورت اندام مصنوعی و چه به صورت پروتزهای زیبایی ساده تر، با توجه به نیازهای فراوان فرد با مواد مناسب ساخته می شوند.

صورت سیلیکونی | بهترین کیفیت
صورت سیلیکونی | بهترین کیفیت

به عنوان مثال، پروتزها بنا به ماهیت خود باید حداقل با بخشی از بدن بیمار برای مدت طولانی در تماس باشند. بنابراین این کار مستلزم آن است که قسمتی از پروتز که با بدن بیمار در تماس است از مواد کاملاً زیست سازگار ساخته شود. به همین ترتیب، قسمت‌های باریک اندام مصنوعی که باید روی اندام باقی‌مانده قرار بگیرند باید بتوانند ضربه‌ها و تنش‌های ناشی از استفاده منظم مانند نیروهای دینامیکی در فعالیت‌ها را جذب کنند.

سیلیکون ها دارای خواص زیادی هستند که برای دست مصنوعی مورد نیاز است: داشتن طیف وسیعی از دورمرها (از نرم تا سخت)، بی اثری شیمیایی، سازگاری با محیط، دوام، قابلیت اتصال با لایه های مختلف (معمولاً بدون پرایمر یا چسب در زیر) و طیف وسیع دمای مفید. همه اینها دلایلی هستند که تولیدکنندگان اندام مصنوعی به طور معمول از سیلیکون استفاده می کنند.

بیشتر بدانید : گوش سیلیکونی با ضمانت یکساله + کیفیت عالی + قیمت ارزان

انتخاب و استفاده از پروتز

عواملی که در انتخاب اندام مصنوعی نقش دارند عبارتند از:

 • محل و میزان قطع عضو
 • وضعیت اندام باقی مانده
 • میزان فعالیت مخصوصاً برای پاهای مصنوعی
 • اهداف و نیازهای ویژه بیمار

پروتزها توسط متخصصین این حوزه طراحی و تولید می شوند. معمولا پس از رفع تورم و جراحات ناشی از قطع عضو، ساخت اندام مصنوعی در بیمارستان آغاز می شود. مراحل ساخت اندام مصنوعی عبارتند از:

 • اندازه گیری نوک اندام قطع شده و اندام سالم مقابل
 • ساخت قالب گچ
 • سوکت درست کن

راحتی و مراقبت از پروتزها

برای استفاده مفید از اعضای مصنوعی بدن و جلوگیری از بروز مشکلات بهتر است از پروتزها، اعضای قطع شده و سلامت عمومی مراقبت شود. مراقبت روزانه شامل:

 • قبل از رفتن به رختخواب، پروتز را بردارید، قطعات شل یا شکسته را بررسی کنید، انتهای اندام قطع شده را از نظر تاول یا سایر علائم تحریک بررسی کنید.
 • تمیز کردن اندام قطع شده، روغن کاری مالی و ماساژ نوک آن
 • پیچاندن انتهای اندام قطع شده برای کاهش تورم هنگام استفاده از پروتز
 • معاینه مکرر و منظم پوست اندام قطع شده برای جلوگیری از آسیب. ممکن است برای این کار به کمک شخص دیگری نیاز داشته باشید یا از آینه استفاده کنید.
 • انجام تمرینات ورزشی مورد تاکید فیزیوتراپیست. این تمرینات شامل حرکات کششی، حرکات مختلف دست و پا، تثبیت وضعیت بدن و استقامت است.
 • پوشیدن کفش و سایز مناسب و عدم تغییر ارتفاع پاشنه کفش بسیار مهم است. پروتزها فقط برای یک پاشنه طراحی شده اند.
 • محل را با آب و صابون بشویید
 • خشک کردن سوکت قبل از قرار دادن پروتز

یکی دیگر از نکات مهم استفاده از اعضای مصنوعی حفظ وزن مناسب و جلوگیری از اضافه وزن است. این کار کمک زیادی به حفظ پروتز می کند. حداقل سالی یک بار پروتزها را به دقت بررسی کنید تا از سالم بودن آنها مطمئن شوید و در صورت لزوم ترمیم کنید.

مشاوره رایگان در واتساپ

صورت سیلیکونی کلینیک سیدا

یکی از بهترین و با کیفیت ترین صورت های مصنوعی سیلیکونی، تولید کلینیک سیداست. با توجه به بررسی ها و معاینات مراجعین، بهترین صورت مصنوعی ها با بهترین کیفیت و متریال ساخته میشود تا فرد به راحتی بتواند از آن استفاده کند و در آینده نگران خرابی و از بین رفتن آن نباشد.

کلینیک سیدا سعی در تولید بهترین محصولات سیلیکونی مصنوعی است تا شما با خیال راحت بتوانید از آن استفاده کنید و اعتماد به نفس خود را برگردانید. برایاطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان کلینیک سیدا تماس بگیرید تا از راهنمایی کامل بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *