مراحل خرید و ساخت پروتز چشم با کلینک سیدا

مراحل خرید و ساخت پروتز چشم با کلینک سیدا

پروتز چشم، یک وسیله پزشکی است که به افرادی که چشم خود را از دست داده‌اند، کمک می‌کند تا به شکل طبیعی دیداری خود را بازیابند. پروتز چشم می‌تواند به دو صورت جزئی یا کامل باشد و در اینجا مراحل ساخت پروتز چشم را برای هر دو نوع توضیح می‌دهیم.

مراحل ساخت پروتز چشم جزئی:

  1. اندازه‌گیری: در این مرحله، اندازه چشم بیمار گرفته می‌شود تا بتوان پروتز مناسبی برایش ساخت.
  2. طراحی و ساخت قالب: بعد از اندازه‌گیری، قالب پروتز چشم ساخته می‌شود. این قالب با توجه به اندازه و شکل چشم بیمار طراحی شده و می‌تواند از موادی مانند پلاستیک، سیلیکون و یا پلاستیک مرغوب باشد.
  3. ساخت پروتز: در این مرحله، پروتز چشم با استفاده از قالب ساخته می‌شود. این پروتز با استفاده از موادی مانند پلاستیک، سیلیکون و یا پلاستیک مرغوب تهیه می‌شود.
  4. رنگ‌آمیزی: پروتز چشم ممکن است نیاز به رنگ‌آمیزی داشته باشد تا با چشم دیگر تطابق داشته باشد. این مرحله به دقت انجام می‌شود تا رنگ پروتز با رنگ چشم دیگر تطابق داشته باشد.
  5. نصب پروتز: پس از ساخت پروتز چشم، آن را می‌توان درون چشم بیمار نصب کرد. برای نصب پروتز، باید به کمک چسب چشم، آن را به چشم بیمار متصل کرد.
مراحل خرید و ساخت پروتز چشم با کلینک سیدا

مراحل ساخت پروتز چشم کامل:

  1. برداشتن اندازه: در این مرحله، اندازه چشم و بخش‌های مجاور آن برای ساخت پروتز چشم کامل برداشته می‌شود.
  2. طراحی قالب: برای ساخت پروتز چشم کامل، قالبی با شکل دقیق چشم و محیط آن تهیه می‌شود. قالب با استفاده از موادی مانند پلاستیک و سیلیکون ساخته می‌شود.
  3. ساخت پروتز: پروتز چشم کامل با استفاده از قالب تهیه شده ساخته می‌شود. پروتز می‌تواند از موادی مانند پلاستیک و یا سیلیکون ساخته شود.
  4. رنگ‌آمیزی: برای ایجاد تطابق بیشتر با چشم طبیعی، پروتز چشم کامل نیاز به رنگ‌آمیزی دارد. رنگ پروتز با رنگ چشم دیگر تطابق داشته باشد.
  5. نصب پروتز: پس از ساخت پروتز چشم کامل، آن را می‌توان درون حفره چشمی بیمار نصب کرد. برای نصب پروتز، باید آن را با دقت و با استفاده از یک چسب ویژه به دیواره‌های حفره چشم بیمار چسباند.

در نهایت، برای استفاده بهینه از پروتز چشم، بیمار باید با مراقبت و نگهداری مناسب آن را تمیز نگه دارد و به دور از شرایطی که باعث آسیب و خرابی آن می‌شود، جلوگیری کند. همچنین بیمار باید به طور منظم با چشم پزشک خود ملاقات کرده و پروتز خود را بررسی و تنظیم کند.

بیشتر بدانید : پروتز چشم چیست؟

ساخت پروتز چشم در کلینیک سیدا

کلینیک سیدا یک مرکز تخصصی در زمینه ساخت پروتز چشم است که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و نیز تیمی متخصص و با تجربه، این خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهد.

در کلینیک سیدا، مراحل ساخت پروتز چشم بر اساس استانداردهای جهانی انجام می‌شود. در ابتدا، برای برداشتن اندازه چشم بیمار، از تجهیزاتی مانند دستگاه فتوگرام استفاده می‌شود که تصاویر دقیقی از چشم بیمار تهیه می‌کند. سپس با استفاده از این تصاویر، قالبی با شکل دقیق چشم تهیه می‌شود. قالب با استفاده از موادی مانند پلاستیک و سیلیکون ساخته می‌شود.

پس از تهیه قالب، مرحله ساخت پروتز چشم آغاز می‌شود. این مرحله با استفاده از موادی مانند پلاستیک و یا سیلیکون صورت می‌گیرد. پس از ساخت پروتز، رنگ‌آمیزی آن انجام می‌شود تا به تطابق بیشتر با چشم طبیعی دست یابد.

نصب پروتز چشم نیز یک مرحله حساس است که در کلینیک سیدا به وسیله تیم متخصص انجام می‌شود. در این مرحله، پروتز با دقت و با استفاده از یک چسب ویژه به دیواره‌های حفره چشم بیمار چسبانده می‌شود.

مراحل خرید و ساخت پروتز چشم با کلینک سیدا

در کلینیک سیدا، بیماران پس از نصب پروتز چشم، مورد راهنمایی و آموزش قرار می‌گیرند تا بتوانند بهترین استفاده را از پروتز خود داشته باشند و همچنین نکات مهمی در خصوص نگهداری و تمیز که پروتز چشم به طور بهتری بفهمند. همچنین، برای بیمارانی که برای اولین بار از پروتز چشم استفاده می‌کنند، مراحل استفاده و نگهداری از پروتز به صورت دقیق توضیح داده می‌شود.

در کلینیک سیدا، ساخت پروتز چشم با توجه به نیاز و درخواست بیماران با انواع مختلفی از پروتزها انجام می‌شود. از جمله پروتزهای طبیعی که به صورت دقیق شکل چشم طبیعی را تقلید می‌کنند تا تطابق بیشتری با چشم طبیعی داشته باشند و همچنین پروتزهای تخصصی برای بیمارانی که نیاز به پروتز خاصی دارند مانند بیمارانی که از اپتیک نوروپاتی، چشم خشک و یا ناتوانی در حرکت چشم رنج می‌برند.

در نهایت، برای تضمین بهترین کیفیت و عملکرد پروتز، بیماران در کلینیک سیدا دارای گواهینامه استاندارد بین‌المللی هستند. این گواهینامه تضمین می‌کند که پروتز ساخته شده با استفاده از موادی با کیفیت بالا و با رعایت استانداردهای جهانی انجام شده است.


در کلینیک سیدا، همچنین ارائه دهنده خدمات پشتیبانی و پس از فروش برای بیماران است. این خدمات شامل تعمیر و نگهداری پروتز، تغییر رنگ و اصلاحات دیگری برای بهینه‌سازی عملکرد پروتز می‌شود.

بنابراین، کلینیک سیدا یک مرکز تخصصی و قابل اعتماد برای ساخت پروتز چشم است که با توجه به تیم متخصص و تجهیزات پیشرفته، به شما کمک میکند تا بهترین خدمات را دیافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *