پروتز دست سیلیکونی

ساخت انواع دست سیلیکونی با پرداخت اقساطی و با مشاوره رایگان

 پزشکان تمام تلاش خود را می کنند تا از قطع دست یا انگشتان خودداری کنند. خوشبختانه، به لطف پیشرفت در زمینه روش های مختلف جراحی، می توان عملکرد دست ها و انگشتان را با بالاترین سطح اثربخشی به میزان قابل توجهی حفظ کرد. با این حال، در برخی از بیماری‌های شدید یا آسیب‌های حاد، ممکن است برای سلامتی فرد در آینده نیاز به قطع عضو باشد.تصادفات اغلب شایع ترین علت قطع انگشت هستند. ممکن است حادثه ای در محل کار یا در اوقات فراغت رخ داده باشد، به عنوان مثال، در حین انجام یک ورزش یا سرگرمی، ممکن است دست شما آسیب ببیند و ممکن است نیاز به قطع عضو باشد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست سیلیکونی با کلینیک سیدا تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

02188795691

 حوادث در هر سنی ممکن است باعث قطع عضو شوند. در برخی موارد امکان پیوند عضو قطع شده وجود دارد که اغلب عمل بسیار سختی است و جراح با کار سخت و پیچیده ای روبرو خواهد شد. در مواردی که دست قطع می شود، این موضوع دشوارتر است و عمل همیشه موفقیت آمیز نخواهد بود. تصمیم برای انجام عمل جراحی برای همه یکسان نیست. برای اینکه عمل پیوند موفقیت آمیز باشد، باید به موقع به دست جراح برسد و تقریباً هیچ تغییری در ظاهر اندام قطع شده نداشته باشد.

پروتز دست سیلیکونی چیست؟ چه مزیت هایی دارد؟

پروتزها ساخته شدند تا به افرادی که قطع عضو شده اند با پیوند دست مصنوعی قدرت انجام دوباره کارها را به آنها داده شود. پروتزها می توانند کیفیت زندگی افرادی را که از قطع عضو رنج می برند بهبود بخشند و به آنها کمک کنند تا بدون نیاز و وابستگی به دیگران کار خود را انجام دهند. برخی از پروتزهایی که فرد نصب می کند باید مستقیماً با پوست بدن انسان تماس داشته باشد و به همین دلیل برای ساخت آنها باید از مواد زیست سازگار مانند سیلیکون استفاده شود. سیلیکون به چند دلیل ماده بسیار مناسبی برای ساخت دست مصنوعی محسوب می شود. این دلایل به شرح زیر است:

 • سیلیکون سازگار با محیط زیست است.
 • سیلیکون هایی که در پزشکی و ساخت مچ دست مصنوعی استفاده می شود در برابر آلودگی مقاومت بیشتری دارند.
 • از این پروتزها می توان دوام و طول عمر قابل قبولی را انتظار داشت.
 • پروتزهای سیلیکونی می توانند به لایه های زیرین خود بچسبند. نیازی به استفاده از چسب نیست.

بسیاری از محصولات سیلیکونی به منظور رفع نیاز بسیاری از بیماران از جمله پروتز انگشت، دست پر و نیمه پر، پروتز مصنوعی پای مصنوعی، پروتز بالای زانو و پروتز زیر زانو تهیه می شود. در فرآیند تولید پروتزهای سیلیکونی کمک می کند، برخلاف محصولات مشابه، ابتدا پروتز را رنگ می کنند و بر خلاف رنگ آمیزی سطح آن را تعمیر می کنند. این فرآیند به ایجاد سایه های مختلف سیلیکون اجازه می دهد تا محصولی شفاف ایجاد کند که شباهت زیادی به بافت های بدن انسان دارد. طراح پروتز به تمام جزئیات آناتومیکی یک اندام مانند خطوط مو و حتی تاتو توجه می کند تا پروتز طراحی شده با بقیه اندام مطابقت داشته باشد.

امروزه پیشرفت های زیادی در طراحی و ساخت پروتزهای سیلیکونی و پروتزهای دستی صورت گرفته است. پروتزهای دست سیلیکونی در اندازه های مختلف ساخته می شوند و به بیمار کمک می کنند تا زندگی بهتری داشته باشد. این پروتزها توسط متخصص مجربی ساخته می شود که می تواند تمامی نیازهای بیمار را با استفاده از سیلیکون مرغوب و بر اساس قوانین سختگیرانه برطرف کند.

انواع پروتز دست  

پروتزهای دست معمولا به سه دسته مایوالکتریک، مکانیکی و زیبایی(کاسماتیک) دسته بندی می شوند.

پروتزهای مایوالکتریک با استفاده از سیگنال های عصبی عضلانی فرد و حس گرهای موجود در سوکت پروتز انجام حرکات محدودی همچون باز کردن یا بستن دست، برداشتن و گذاشتن یک شی کوچک یا گرفتن دستگیره در را به بیمار می دهند اما قادر به انجام حرکات ظریف مانند گرفتن یک خودکار و نوشتن بر روی کاغذ یا زدن یک ساز موسیقی نیستند.

خوشبختانه با توجه به سرعت رشد تکنولوژی در آینده ای نزدیک این امکان فراهم خواهد شد. پروتزهای مکانیکی نیز مانند پروتزهای مایوالکتریک اجازه انجام حرکات محدودی را به فرد می دهند با این تفاوت که این حرکات از طریق حرکات شانه ی فرد و انتقال این نیرو به پروتز دست امکان پذیر می شود.

پروتزهای زیبایی سیلیکونی اجازه انجام حرکت و فعالیت را به فرد نمی دهند اما زیبایی و شباهت زیاد این مدل از پروتز دست با دست مقابل فرد باعث می شود که اکثر افراد دچار قطع عضو جزئی با وجود محدودیت های این پروتز دست، آن را انتخاب کنند و نسبت به دیگر پروتزهای دست ترجیح بدهند.

ساخت پروتز مچ دست [ استفاده از مچ مصنوعی]انواع پروتز دست  

پروتز دست سیلیکونی زیر آرنج

پروتز آرنج یک اندام مصنوعی است که جایگزین بازوی از دست رفته زیر آرنج می شود. دو نوع اصلی پروتز موجود است. اندام های کابلی با بستن یک بند و کابل به دور شانه مقابل بازوی آسیب دیده کار می کنند. شکل دیگری از پروتزهای موجود بازوهای میوالکتریک هستند. این کار با حس کردن از طریق الکترودهایی انجام می شود که عضلات بالای بازو حرکت می کنند و باعث باز و بسته شدن دست مصنوعی می شوند.

پروتز آرنج

پروتز زیر آرنج یک اندام مصنوعی است که جایگزین بازوی از دست رفته بالای آرنج می شود. پروتز بالای آرنج برخی از مشکلات مشابه پروتز زیر آرنج را دارد، به دلیل همان عوارض مرتبط با حرکت آرنج. این امر تقلید حرکت صحیح اندام مصنوعی را بسیار دشوار می کند.دست مصنوعی سیلیکونی کلینیک سیدایکی از بهترین و با کیفیت ترین دست های مصنوعی سیلیکونی، تولید کلینیک سیداست. با توجه به بررسی ها و معاینات مراجعین، بهترین دست سیلیکونی با بهترین کیفیت و متریال ساخته میشود تا فرد به راحتی بتواند از آن استفاده کند و در آینده نگران خرابی و از بین رفتن آن نباشد.

مزایای استفاده از پروتز دست سیلیکونی 

   هدف از طراحی و ساخت پروتزهای سیلیکونی این است که فرد بتواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد زیرا گاهی اوقات انجام آنها بدون استفاده از پروتز امکان پذیر نیست. پروتزهای سیلیکونی بیشتر توانایی های فنی و اجتماعی بیمار را پوشش می دهند. در بخش زیر در مورد برخی از مزایای استفاده از پروتز سیلیکونی صحبت می کنیم:مزایای استفاده از پروتز دست سیلیکونی 

 • اعتماد به نفس بیشتری به بیمار می دهد.
 • باعث راحتی بیشتر بیمار می شود.
 • لبه های شکاف نازک است.
 • پوست به خوبی می تواند پروتزهای سیلیکونی را تحمل کند.
 • پایداری بالایی دارد.
 • با آناتومی اندام باقی مانده مطابقت دارد.
 • ظاهر زیبایی دارد.
 • نگهداری و مراقبت آن آسان است.
 • کاربردش ساده است.

ویژگی های پروتز دست

پروتزهای جدید بادوام، سبک و عملکرد خوبی دارند. از موادی مانند سیلیکون، آلومینیوم، فیبر کربن، تیتانیوم و پلاستیک ساخته شده است. اجزای آن شامل سوکت، پیستون یا قاب و سیستم تعلیق است. برخی از پروتزها نیز وجود دارند که با استفاده از سیستم کمربند و بند به بدن متصل می شوند. سایر پروتزها از ساکشن استفاده می کنند.

پروتز انگشت و انگشت سیلیکونی با ضمانت یکساله و اقساطی

پروتزهای سیلیکونی چه نقشی در تعاملات اجتماعی دارند؟

نقش پروتزهای سیلیکونی شاید شنیدن اینکه ظاهر خارجی پروتز طراحی شده یک ویژگی مهم است، عجیب به نظر برسد، اما این کاملا درست است زیرا پروتز دست باید به گونه ای طراحی شود که لزوماً چهره بیمار را پنهان نکند. دست در جیب و هماهنگی رنگ قسمت باقیمانده حس اطمینان و آرامش را در بیمار ایجاد می کند.اغلب افرادی که انگشت خود را از دست داده اند و در تماس زیادی با افراد دیگر هستند، متوجه می شوند که نبود انگشت توجه دیگران را به خود جلب می کند، اگر انگشت برداشته شود، بیمار راحت تر می تواند با شرایط خود کنار بیاید.

دست مصنوعی سیلیکونی یا پروتز دست زیبایی برای چه افرادی مناسب است؟

امروزه پروتزهای زیبایی و سیلیکونی در بین افراد قطع عضو بسیار محبوب است. این پروتزها معمولاً برای قطع جزئی انگشتان، انگشتان پا، مچ دست و مچ پا طراحی و ساخته می شوند. افرادی که بر اثر تصادف، برق گرفتگی، زخم دیابت یا سوختگی شدید قطع شده اند، می توانند با کمک یک پروتز سیلیکونی مناسب، بخش قابل توجهی از فعالیت های روزمره خود را انجام دهند و به عنوان یک فرد عادی به زندگی خود ادامه دهند.

کارایی و دوام یک دست مصنوعی سیلیکونی یا پروتز دست زیبایی 

پروتزهای سیلیکونی دست معمولا بادوام هستند و در اکثر موارد می توان از 10 تا 15 سال استفاده کرد. پروتزهای سیلیکونی به مواد آلی مانند بنزین، استون و روغن حساس هستند و برای ماندگاری بیشتر، پروتز نباید با مواد فوق تماس پیدا کند. همچنین اجسام تیز می توانند به پروتزهای سیلیکونی آسیب برسانند، زیرا سیلیکون به دلیل بافت نرم و انعطاف پذیری که دارد در برابر اجسام فلزی و تیز آسیب پذیر است.

قیمت پروتز دست سیلیکونی 

دست مصنوعی سیلیکونی از اجزای مختلفی مانند چین های پوست، مو، ناخن، زوایای انگشت و رنگ پوست تشکیل شده است و هر چه جزئیات دست و کیفیت مواد استفاده شده بالاتر باشد، قیمت نهایی سیلیکون نیز بالاتر می رود. پروتز ساخت دست مصنوعی سیلیکونی زمان زیادی می برد و در برخی موارد ساخت پروتز سیلیکونی بیش از یک ماه زمان می برد. برای طراحی و ساخت جزئیات بهتر و دقیق‌تر از دست مصنوعی سیلیکونی، متخصص پروتز باید صبور باشد و زمان زیادی صرف کند تا نزدیک‌ترین شباهت را به دست مقابل انسان داشته باشد.

1-قیمت دست سیلیکونی بالاتر است یا قیمت دست مصنوعی مکانیکی؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی به دلیل ساختار و عملکرد متفاوت از قیمت دست سیلیکونی بالاتر است. سیلیکون ها مواد انعطاف پذیری هستند و پروتزهایی که به کمک آنها ساخته می شوند کاربرد زیبایی دارند و نمی توان عملکرد خاصی از آنها انتظار داشت. به دلیل ساختار ساده این پروتز، هزینه پروتز دست سیلیکونی در کشور پایین است و بسیاری از افراد قطع عضو آن را می سازند.

2-قیمت دست سیلیکونی، چقدر از قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران بالاتر است؟

دست های مصنوعی هوشمند در ایران دارای ویژگی های بسیاری است و به همین دلیل بسیاری از کاربران از نصب آن ها احساس رضایت فوق العاده کرده اند. از جمله امکانات این نوع پروتزها می توان به حرکات طبیعی اشاره کرد. قابلیت هایی که در دست های مصنوعی هوشمند دیده می شود مدیون قطعات و سنسورهای پیشرفته ای است که در آن قرار داده شده است. دست های سیلیکونی ساختار ساده ای دارند و نمی توان عملکرد خاصی از آن ها انتظار داشت. شاید این نوع پروتز در بلند کردن یا جابجایی اشیاء به فرد کمک کند، اما این نوع پروتز در انجام کارهای پیچیده و دشوار به درد نمی خورد.تفاوت در ساختار و عملکرد دلیلی چند برابر قیمت دست مصنوعی هوشمند سیلیکونی دست مصنوعی است.

3-برای اطلاع از قیمت دست سیلیکونی و خرید دست مصنوعی سیلیکونی چه کنیم؟

برای دریافت هزینه دست سیلیکونی باید به مراکزی مراجعه کرد که از حضور کارشناسان خبره و واجد شرایط بهره مند هستند. این مراکز دارای تخصص و مهارت لازم برای ساخت پروتزهای سیلیکونی با کیفیت هستند. مشکل دیگری که در این کلینیک ها به وضوح دیده می شود توجه به کیفیت پروتز است. در کلینیک سیدا موضوعی که اولویت دارد استفاده از مواد با کیفیت در ساخت پروتزها می باشد. با استفاده از مواد اولیه مرغوب، تلاش می کنیم تا دست مصنوعی را با قیمت مناسب در اختیار کاربر قرار دهیم.

4-چه کسی می تواند کاندید مناسبی برای پروتز دست مصنوعی سیلیکونی باشد؟

به طور کلی پروتز سیلیکونی برای تمام افرادی که مایل به استفاده از پروتز مصنوعی برای جایگزینی دست یا انگشت قطع شده هستند مناسب است. انگشت سیلیکونی مصنوعی با توجه به خواسته و نیاز شما و با توجه به محدودیت های این نوع پروتز و با توجه به وضعیت دست شما ساخته خواهد شد.

5-با  پروتز دست یا انگشت مصنوعی چه کاری می توان انجام داد؟

برداشتن و نگه داشتن اشیا و چیزهای دیگر و برای کار، ورزش و تفریح ​​مناسب است

6-چگونه از پروتز دست سیلیکونی مراقبت کنیم؟

برای اینکه پروتز سیلیکونی شما در وضعیت خوبی قرار گیرد، چند نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.
شما می توانید از هر نوع زیورآلاتی که دوست دارید استفاده کنید و پروتز هیچ محدودیتی در این زمینه ایجاد نخواهد کرد.
اگر قصد لاک زدن ناخن های مصنوعی خود را دارید، باید اطمینان حاصل کنید که لاک یا پاک کننده ناخن با نقاط سیلیکونی پروتز شما تماس نداشته باشد، در غیر این صورت سیلیکون آسیب می بیند.

سخن پایانی
در این مقاله سعی شده است شما را با پروتز مصنوعی دست و جزئیات مربوط به آن آشنا کنیم. در نهایت، اگر قصد سفارش پروتز مصنوعی را دارید، مطمئن شوید که از مواد مناسب برای ساخت آن استفاده می کنید تا راحتی بیشتر و عمر طولانی تری برای خود داشته باشید. کلینیک سیدا سعی در تولید بهترین محصولات سیلیکونی مصنوعی است تا شما با خیال راحت بتوانید از آن استفاده کنید و اعتماد به نفس خود را برگردانید. برایاطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان کلینیک سیدا تماس بگیرید تا از راهنمایی کامل بهره مند شوید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست سیلیکونی با کلینیک سیدا تماس بگیرید.

8 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *