نگهداری از پروتز دست

مراقبت از پروتز دست

بعد از استفاده از پروتز دست، مهمترین نکته مراقبت از پروتز دست است تا نتیجه نهایی مطلوب باشد. نگهداری از پروتز دست به آن جهت حائز اهمیت است که که به طور مستقیم با سطح پوست در اراتباط است و باید با رعایت نکات مراقبتی، از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کرد. در این مقاله مگهداری پروتز دست به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است، به آن توجه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز  دست با کلینیک سیدا تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

02188795691

نکات مراقبت از پروتز دست

از آنجایی که افراد ممکن است در طول روز به مدت زیادی از پروتز دست استفاده کنند، رعایت نکات مراقبتی باید اهمیت ویژه‌ای داشته باشد تا فرایند استفاده و سازگاری پروتز برای آن‌ها راحت‌تر شود. در زیر به شرح نکات مهمی مراقبت از پروتز دست پرداخته شده است.

  1. جلوگیری از برخورد آب با پروتز دست

از جمله مواردی که در نگهداری از پروتز دست اهمیت بالایی دارد، جلوگیری از برخود آب با آن است. در واقع دلیل این امر این است که قرارگیری پروتز در معرض آب، به مرور زمان بر عمر پروتز اثر گذاشته و باعث کاهش آن می‌شود. برای این کار لازم است تا به هنگام شنا، حمام و دوش پروتز را خارج و بعد از اتمام فعالیت‌های خود آن را استفاده کنید. به جهت راحتی، می‌توانید قبل از ساخت پروتز از سازنده مورد نظر درخواست کنید تا پروتز ضد آب برای شما تهیه کنند.

  1. پروتز را خشک و تمیز نگهداری کنید

نگهداری از پروتز دست همانند اعضای طبیعی بدن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. عدم رعیات تمیزی  پروتز دست باعث ایجاد آلودگی و باکتری روی آن می‌شود. از آنجایی که با پوست بدن ارتباط مستقیمی دارد، ممکن است آلودگی‌های قارچی به پوست آسیب برسانند. برای مراقبت از پروتز دست، کافی است تا بخش داخلی آن را با صابون ملایم تمیز کرد. در پایان کار حتما به واسطه نوعی پارچه مرطوب و لطیف صابون را از سطح درونی آن پاک کنید.

  1. شستشو آستر پروتز

نکات مراقبت از پروتز دستپروتزها دارای بخشی به نام سوکت هستند که مقداری از آن توسط آسترهای مخصوصی پوشیده می‌شود. دلیل وجود این لایه پوششی، تماس آن با سطح پوست است و باعث راحتی استفاده از پروتز می‌شود. از آنجایی که در طول روز هرگونه آلودگی منند عرق بدن را به خود می‌گیرد، لازم است تا حتما هر چند وقت یکبار این آستر را شستشو دهید.

بیشتر بخوانید : پروتز دست سیلیکونی(آشنایی صفر تا 100 با دست مصنوعی سیلیکونی)

  1. به منظور شستشو پروتز را در آب شناور نکنید

توجه داشته باشید که برای شستشو پروتز لازم نیست آن را در آب انداخته و فرایند را انجام دهید. برای این اقدم، با استفاده از یک پارچه نم دار و مرطوب به آرامی پروتز را تمیز کنید. سپس، اجازه دهید تا صبح خشک شود و بعد مورد استفاده قرار دهید.

  1. برای تنظیم پروتز کمکی داشته باشید

در صورت بروز هرگونه مشکلی در پروتز مانند ایجاد صدا در اجزای آن، شل شدن قسمت‌های مختلف پروتز و هرگونه ایراد دیگر، به هیچ عنوان به تنهایی دست به تنظیم و تعمیر آن نزنید. کار را به متخصص پروتز بسپارید. کلینیک سیدا علاوه بر ساخت پروتز دست به تنظیم آن نیز می‌پردازد که می‌توانید با خیالی آسوده پروتز دست خود را به آن بسپرید.

  1. چک کردن پروتز قبل از خواب

به منظور مراقبت از پروتز دست، حتما قبل از خواب پروتز را جدا کرده و تمام قسمت‌های آن را چک کرده تا در صورت بروز هرگونه مشکلی قبل از استفاده مجدد آن را برطرف کنید. البته صرفا بررسی پروتز کافی نیست. بهتر است بخش قطع شده دست را نیز از نظربروز علائم قرمزی، تورم و آلرژیک مورد بررسی قرار دهید.چند بار در طول روز باید پروتز دست را تنظیم کرد

چند بار در طول روز باید پروتز دست را تنظیم کرد؟

تنطیم پروتز به منظور مراقب از آن صورت می‌گیرد که لازم است در طول روز چندین بار این اقدام صورت گیرد. اگر فعالیت‌های زیادی انجام می‌دهید، ممکن است پروتز دست شما از حالت نرمال خود خارج و نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. تعداد دفعات این کار در روز مشخص نیست. صرفا لازم است تا مرتبا برای تنظیم مورد بررسی قرار گیرد.

از جمله عواملی که باعث می‌شود مجبور به تنظیم پروتز دست شوید؛ دمای هوا است. هنگامی که دمای هوا پایین باشد اندام جمع می‌شود . در صورتی که دمای هوا بالا باشد تورم و انبساط اندام را به دنبال دارد. در هر دو صورت نیاز به تنظیم پروتز است.

جدیدترین لیست قیمت پروتز انگشت دست 1403

مشاوره رایگان در واتساپ

نحوه تمیز کردن سوکت پروتز دست

نحوه تمیز کردن سوکت پروتز دستدر مراقبت از پروتز دست، توجه به سوکت بسیار حائز اهمیت است. اگر برایتان مهم است که پروتز دستتان دارای طول عمر مفید و ماندگاری بالایی باشد، و از طرفی به مروز زمان دچار فرسودگی نشود، حتما سوکت را مرتبا چک کنید. به منظور تمیز کردن سوکت به موارد زیر توجه کنید.

  1. درون سوکت را همراه با آب و صابون به خوبی بشویید؛
  2. هنگام ضدعفونی کردن آن از الکل استفاده کنید؛
  3. بعد از طی این مراحل، حوله یا پارچه‌ای لطیف تهیه کرده و جای سوکت را خشک کنید؛
  4. در مرحله آخر تمام اجزای پروتط مانند پین‌ها را به خوبی بررسی کنید تا نسبت به سالم بودن آن‌ها اظمینان حاصل کنید.

بهترین مرکز پروتز دست (معرفی مرکز ساخت پروتز )

کدام کلینیک برای تهیه پروتز دست بهتر است؟

کلینیک‌هایی که دارای سابقه درخشان و مواد اولیه استاندارد برای ساخت پروتز دست و پا هستند. خدماتی که به مشتریان ارائه می‌دهند باید رضایت آن‌ها را جلب کند. کلینیک سیدا دارای برترین تجهیزات و روش‌های مدرن برای ساخت انواع پروتز دست و پا است که به منظور تهیه محصول مورد نظر می‌توانید به این مجموعه باتجربه مراجعه کنید.

انتخاب مناسب از بین انواع مختلف پروتزهای انگشت دست ممکن است کار ساده‌ای نباشد و لازم است فرد با مزایا و معایب هر یک آشنا شود و نیازهای خود را در نظر بگیرد. بهتر است با مشورت پزشک متخصص، تصمیم درستی درباره استفاده از پروتز انگشت بگیرید.02188795691

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *